Su Arıtma Filtreleri Ne Zaman Değişmeli?

Kategori: Uncategorized | 0

Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi ne zaman yapılmalıdır?

Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi ne zaman yapılmalıdır? Su arıtma cihazları içtiğimiz suyu içilebilir hale getirmek için filtreler ile suyu temizlemektedir. Filtreler su arıtma cihazı için en önemli parçalardır. Filtrelerin sağlıklı çalışabilmesi için zamanı geldiğinde filtrelerin değişmesi gerekir.

Su arıtma cihazlarında kaç adet filtre bulunmaktadır?

Su arıtma cihazlarında en az 3 adet olmak üzere 12 adet filtreli cihazlar bulunmaktadır. Ne kadar çok filtre o kadar temiz su demek bu konuda yanlış olur. 3 adet filtreli arıtma cihazı ile 5 – 10 filtreli cihazlar ile elbette ki farklar vardır ancak bu filtrenin çok olması beraberinde suistimal de getirmektedir. Zira bu filtrelerin bir de değişimlerini düşündüğümüzde fiyat olarak külfetli olacaktır.

Su arıtma cihazı filtreleri, filtrenin özelliğine göre 6 ayda bir değiştirilen filtreler, yılda bir değiştirilen filtreler ve yılda bir değiştirilen filtreler bulunmakta. Folex Su arıtma cihazlarımızı aldığınızda hangi filtrenin ne zaman değiştirileceği konusunda müşterilerimize bilgi vermekteyiz. Daha önce taktırdığınız su arıtma cihazınızın filtrelerinin değişiminde de yardımcı oluyoruz. Bu konuda bizimle iletişime geçin. Garantili ürünlerimiz ile sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir