Damacana Suyun Zararları

Kategori: Photos | 0

Damacana suyun zararları hakkında çoğu kişi bilgi sahibi değil ve damacana tüketmeye devam ediyor. Damacana suların birçoğu sağlık standartlarına uygun değildir. Uygun koşullarda depolaması ve dağıtımı yapılmayan, mikrop ve zararlı bakteri kaynağı damacana sular ishal, diyabet, kalp ve kansere kadar pek çok hastalığa yol açıyor.

Plastik ambalaj alırken altına bakın üçgen içinde 3, 6 ve 7 sayıları bulunan plastikler gıda ve içecekler için güvensizdir. Diğerleri yani 1, 2, 4 ve 5 ise nispeten güvenlidir. Damacana 7 numaradır yani Polikarbonat. Pet plastik şişe ise 1 numaradır.

Polikarbonat Damacanalar dönüşümlü ambalajlardır. Her dolumdan önce tam otomasyon sistemlerle yıkanması ve sterilizasyon işlemine tabi tutulması gerekmektedir. Yıkama işleminin ise Sağlık Bakanlığı yönetmeliklerine uygun olarak minimum 55 derece ve üstü bir ısıda gerçekleştirilmelidir. Damacana ambalajlar dolum işleminden önce bir dış yıkama ünitesinden, dört ayrı iç yıkama ünitesinden geçmektedir. Bu iç yıkama ünitelerinde deterjanlı, sıcak ve dezenfektanlı suyla yıkanmaktadır.

Sorun genelde son durulama işleminde yeteri kadar temiz su kullanılmamasından kaynaklanır. Bu durumda deterjan ve dezenfektan kalıntıları kalabilir.

Ayrıca damacanaların en fazla 50-60 defa kullanılması önerilmektedir. Ama sizce kaç defa kullanılıyorlar? Bu yüzden damacanaları lütfen evinize almayınız.

Damacanaların 14 derecede muhafaza edilmesi gerekiyor ama ülkemiz şartlarında özellikle yaz mevsiminde bu mümkün değil.

Bakanlık açıklamaları bugüne kadar dolum tesisleri ve damacanaların doğru dürüst denetlenmediğini kesin olarak ortaya koyuyor. Bakanlığın ruhsat verirken sıkı bir denetim yaptığı, daha sonra denetimi firmalara bıraktığı, kendisinin ise üç ayda bir firma tarafından getirilen numuneleri denetlediği, şişelenmiş hiçbir ürünü ise bugüne kadar hiç denetlemediği anlaşılıyor.

Bakımları sizin kontrolünüzde yapılan, aynı ürünün defalarca kullanılmadığı, halihazırda temiz içme suyunuzun hep bulunduğu su arıtma cihazlarına geçmenizin vakti geldi de geçiyor. Görmeden almam, bilmeden içmem diyorsanız doğru adrestesiniz.

Su Arıtma Filtreleri Ne Zaman Değişmeli?

Kategori: Uncategorized | 0

Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi ne zaman yapılmalıdır?

Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi ne zaman yapılmalıdır? Su arıtma cihazları içtiğimiz suyu içilebilir hale getirmek için filtreler ile suyu temizlemektedir. Filtreler su arıtma cihazı için en önemli parçalardır. Filtrelerin sağlıklı çalışabilmesi için zamanı geldiğinde filtrelerin değişmesi gerekir.

Su arıtma cihazlarında kaç adet filtre bulunmaktadır?

Su arıtma cihazlarında en az 3 adet olmak üzere 12 adet filtreli cihazlar bulunmaktadır. Ne kadar çok filtre o kadar temiz su demek bu konuda yanlış olur. 3 adet filtreli arıtma cihazı ile 5 – 10 filtreli cihazlar ile elbette ki farklar vardır ancak bu filtrenin çok olması beraberinde suistimal de getirmektedir. Zira bu filtrelerin bir de değişimlerini düşündüğümüzde fiyat olarak külfetli olacaktır.

Su arıtma cihazı filtreleri, filtrenin özelliğine göre 6 ayda bir değiştirilen filtreler, yılda bir değiştirilen filtreler ve yılda bir değiştirilen filtreler bulunmakta. Folex Su arıtma cihazlarımızı aldığınızda hangi filtrenin ne zaman değiştirileceği konusunda müşterilerimize bilgi vermekteyiz. Daha önce taktırdığınız su arıtma cihazınızın filtrelerinin değişiminde de yardımcı oluyoruz. Bu konuda bizimle iletişime geçin. Garantili ürünlerimiz ile sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Su Arıtma Cihazları (Ters Ozmos Sistemler) Nasıl Çalışır ?

Kategori: Uncategorized | 0

Su arıtma cihazlarında, su arıtma işlemi Ters Ozmos teknolojisi ile gerçekleştirilir. Temiz suyu elde etmek için en güvenilir yöntem olan Ters Ozmos, şebeke suyunda bulunması muhtemel kimyasal, fiziksel ve mikrobiyolojik kirlilik unsurlarını uzaklaştırabilen bir filtrasyon sistemidir.

Ters Ozmos , ağır metalleri içme suyu elde etmek için arıtabilen tek teknoloji olup, dışarıdan suyun içerisine kesinlikle kimyasal bir dokunuş yapılmadan, fiziksel bir işlemle yapılan su arıtma yöntemidir. Ters Ozmos (Reverse Osmosis) sistemlerde arıtılmamış bir su çıkmamaktadır. Günümüzde ilaç ve gıda sektöründe en yaygın kullanılan teknolojidir.

Ters Ozmos su arıtma cihazları ilk olarak ABD’de sağlıklı ve temiz su üretmek için ortaya çıkmış devrim niteliğinde bir teknoloji ürünüdür. Bu teknoloji önceleri, gemilerde deniz suyundan içme suyu elde etmek için kullanılırken, günümüzde artık teknolojinin ilerlemesiyle evlerde de rahatlıkla kullanılır bir hale gelmiştir. İleri bir filtreleme teknolojisi olan Ters Ozmos sistemlerinin temelini binlerce yıldır bilinen doğal bir süreç olan Ozmos oluşturur. Ozmos suyun az yoğun ortamdan çok yoğun ortama emilme sürecidir. Ters Ozmos ise bu sürecin basınçla tersine döndürülerek çok yoğun ortamdan temiz su ayrıştırmak için kullanılmasıdır.

Ters Ozmos süreci, filtre edilmemiş suyun basınç uygulanarak yarı geçirgen zardan geçirilerek filtrelenmesi işlemi olarak da tanımlanabilir. Tamamen doğal bir yöntemdir. Ters Ozmos teknolojisinde membran filtre kullanılır. Membran, bilim dünyasında hücre zarı, su arıtma teknolojisinde ise seçici geçirgen ya da ayırıcı madde anlamına gelir. Yapılan bu işlem sırasında su molekülleri ve bazı inorganik moleküller membran filtre üzerinde bulunan gözeneklerden geçebilirken, suyun içindeki zararlı ve kirletici maddelerin çoğu bu gözeneklerden geçemez ve su konsantre su olarak dışarı atılır. Yapılan bu işlem diğer filtreleme yöntemlerine göre istenen kapasitede çok daha iyi su kalitesi elde etmeye olanak sağlar.

Kısacası Ters Ozmos , şebeke suyunda kirlilik yaratabilecek maddeleri arındıran, her biri farklı gözenek çaplarına sahip filtreler kullanılan bir yöntemdir. Ters Ozmos su arıtma cihazlarında, su arıtma işlemi filtreler tarafından gerçekleştirilir.

Filtre Değişim Hizmeti

Kategori: Photos | 0

Filtre Değişim Hizmeti

Ankara’nın her yerinde evsel ve endüstriyel su arıtma cihazlarınızın filtre değişimini yapmaktayız. Filtre değişimi için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Folex Su Arıtma Sistemleri olarak, önceliğimiz müşteri memnuniyetidir. Bununla beraber müşterilerimizin hayatına ve sağlığına pozitif değerler katmayı amaçlamaktayız. Uygun fiyata sunarak cebinizin de dostu olmayı amaçlıyoruz.

Su arıtma cihazlarının filtreleri şebeke suyunun arıtması ve içindeki yabancı maddeleri tutması sebebiyle zamanla filtreleri işlevlerini kaybeder. Bu durumda cihazı değiştirmek yerine filtreyi değiştirmek gerekmektedir. Böylece ilk günkü gibi cihazınızdan verim almaya devam edebilirsiniz. Sağlıklı bir şekilde su tüketebilmek için lütfen su arıtma cihazlarınızın filtrelerini ön görülen zaman dilimi içersinde değiştiriniz. Firmamız yedek filte satışı yapmakla birlikte adresinize kadar gelip su arıtma cihazınızın filte değişimini gerçekleştirmektedir.

Su arıtma cihazları sudaki yabancı maddeleri temizlemekele beraber sizlere daha kaliteli bir su tüketim tecrübesi kazandırmaktadır. Musluk suyunuz mineral ve vitamin bakımından zenginleşir. Ayrıca daha sağlıklıdır. Musluk suyuna dair şüpelerinizin giderilmesine yardımcı olur.

Peki sadece içme suyu mu arıtılır? Elbette hayır. Aslında banyoda kullandığımız suyun da arıtılması gereklidir. Bunun için üretilen filtreli duş başlıkları bulunmaktadır. Su arıtma filtreli duş başlıkları sayesinde cildinizi de şebeke suyundaki yabancı maddelerden arındırak daha sağlıklı ve parlak bir görünüm elde edebilirsiniz.

Eğer siz de su arıtma cihazınızın filtesini değiştirmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ankara’da su arıtma cihazı filtre değişimi ve servis hizmeti verdiğimiz ilçeler.

1. Akyurt Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi

2. Altındağ Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi

3. Ayaş Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi

4. Bala Su Arıtma Cihazı

5. Beypazarı Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi

6. Çamlıdere Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi

7. Çankaya Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi

8. Çubuk Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi

9. Elmadağ Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi

10. Etimesgut Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi

11. Evren Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi

12. Gölbaşı Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi

13. Güdül Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi

14. Haymana Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi

15. Kalecik Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi

16. Kazan Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi

17. Keçiören Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi

18. Kızılcahamam Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi

19. Mamak Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi

20. Nallıhan Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi

21. Polatlı Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi

22. Pursaklar Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi

23. Sincan Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi

24. Şereflikoçhisar Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi

25. Yenimahalle Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi